Mateřská škola

Mateřská škola má dvě třídy. Tzn., že děti jsou zařazené do tříd podle věku (mladší a předškolní). Dvoutřídní mateřská škola umožňuje pedagogickým pracovníkům optimálně nastavit výchovně-vzdělávací práci a zohlednit vývojové i individuální potřeby všech dětí. První třída „Krtečci“ je určena pro nejmenší děti. Ve třídě „Sluníček“ se již děti připravují na budoucí školní docházku. Pedagogičtí pracovníci se ale snaží výchovně vzdělávací práci s dětmi organizovat tak, aby vznikal také prostor pro společné „potkávání“ dětí z obou tříd.

Prostory mateřské školy jsou velice hezky vybavené. Příjemnou atmosféru dokreslují v prostoru začleněné hrací koutky v podobě obchodu nebo kuchyně. Dětmi je velice oblíbený také relaxační koutek ve vyvýšeném patře, které se nachází v obou třídách.

Všechny součásti mateřské školy jsou přizpůsobeny pro práci s dětmi s poruchami autistického spektra. To znamená, že v prostorách mateřské školy je hodně obrázků (vizualizací) nejrůznějších činností, vizualizovaný – strukturovaný denní režim (tzn. kresby všech činností, které budou během dne probíhat) nebo kreslená (vizualizovaná) pravidla pro vzájemné chování. Naší milou zkušeností je, že tyto původně „speciální pomůcky“ si velice oblíbily všechny děti.

Hlavní cíle a zásady výchovně-vzdělávací práce s dětmi:

• Vytvořit bezpečné, přátelské a podnětné prostředí pro harmonický rozvoj osobnosti dětí.

• Zajistit všestranný rozvoj osobnosti každého dítěte, s přihlédnutím k individuálním potřebám.

• Utvářet a posilovat kladné vztahy mezi dětmi, rodiči a školou.

• Pracovat maximálně profesionálně, s využitím nejnovějších poznatků a metod.

Během všech aktivit s dětmi klademe zejména důraz na:

• Utváření pozitivních postojů dítěte k sobě samému i okolnímu světu.

• Rozvoj komunikačních a sociálních kompetencí.

• Rozvoj fantazie, kreativity a přirozené zvídavosti dětí.

• Přípravu dítěte na novou budoucí roli „žáka“.

Ve školním roce 2015/2016 je "školné" dětí v MŠ zpoplatněn částkou: 400Kč/měsíc.

KONTAKTNÍ INFORMACE:

Vedoucí učitelka mateřské školy:             Eva Kroupová,

Učitelky:                   Eva Kroupová                          775 585 928

Květoslava Musílková DiS.       724 025 424

Jana Kopová

Ivana Vasková DiS.  (mateřská dovolená)

Asistentky pedagoga:        Alena Humlová

Martina Sklenářová